Jak radzić sobie ze światem?

Jak radzić sobie ze światem?

Czy można poradzić sobie jakoś z życiem? Jak przygotować się do życia? Chyba nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy z nas jest indywidualnym przypadkiem i nigdy nie można być pewnym tego, co czeka nas w życiu. Jak to się mówi – człowiek uczy się na pewnych błędach. Tylko, że mały człowiek uczy się też pewnych rzeczy od rodziców – o czym warto pamiętać, kiedy daje się już przykład swoich maluchom. O zachowaniu dzieci można przeczytać w książce pt.”Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie” R.J.Palacio.

Własne doświadczenie

Jest to książka, która tak naprawdę jest zbiorem trzech powieści. Może ktoś miał już do czynienia z książką pt.”Cudowny chłopak”? Był to debiut literacki R.J.Palacio, który to kobieta napisała na podstawie własnego doświadczenia. Pewnego dnia kobieta spotkała na ulicy dziewczynkę o zdeformowanej twarzy. Ona sama szybko odwróciła się plecami, a jej własna córka zaczęła krzyczeć ze strachu. Palacio mówi, że uciekła z córką czym prędzej, czego później pożałowała. Bo czy tak powinno być? Oczywiście, że nie. Są różne choroby na tym świecie i nikt nie jest za nie odpowiedzialny. Tylko, że z tego powodu nikogo nie powinno wyrzucać się poza nawias społeczeństwa. Takie osoby, jak ta dziewczynka, czy też wiele innych, również powinny otrzymać szansę na normalne życie. O tym właśnie postanowiła napisać R.J.Palacio w swojej książce, co przyniosło jej ogromny sukces i wielką popularność.

“Inny” chłopiec

August to chłopiec, który ma dziesięć lat i jest otoczony przez swoich rodziców i resztę wielkim kokonem miłości. Chłopiec jest normalny. Tylko, że jest twarz jest zdeformowana, przez co jego wygląd nie należy do normalnych. Rodzice zawsze bardzo zawsze troszczyli się o syna i nie pozwolili, aby ktokolwiek go skrzywdził. Tylko, że nadszedł czas na to, aby Auggie udał się w końcu do szkoły, do innych dzieci. Do świata, gdzie uprzedzenia widać na każdym kroku. Chłopiec w wieku 10 lat trafił od razu do piątej klasy. Do dzieci, którym jego wygląd się nie spodobał. Tylko, że August miał cel – chciał im pokazać, że piękno to nie tylko wygląd, ale chociażby dobre serce. Czy temu małemu bystrzakowi się to udało? Warto przekonać się dzięki książce Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie ze strony www.taniaksiazka.pl. Mamy tam nie tylko początek historii, ale również inne opowiadania, jakie odnoszą się do Augusta. Chłopiec ma w sobie tyle wiary i siły, że jest w stanie zmienić podejście innych ludzi, które czasem jest bardzo krzywdzące.

Ludzie - freepik - pl.freepik.com